top of page

Wyjazd przyrodniczy do Pilch

Wycieczka przyrodnicza do Pilch, to pierwsza wycieczka, na jaką jedziemy. Odbywa się we wrześniu w klasie pierwszej. Jedziemy do Stacji Hydrobiologicznej Uniwersytetu Warszawskiego, która znajduje się nad jeziorem Roś. W trakcie tego wyjazdu wyławiamy bezkręgowce wodne z jeziora i oglądamy je w laboratorium pod binokularem. Chodzimy po okolicznych łąkach i po lesie szukając bezkręgowców lądowych, a czasem udaje nam się znaleźć też większe zwierzęta. Ale chyba najbardziej legendarne są nocne spacery na rykowisko jeleni.

Wyjazdy przyrodnicze

Wyjazd przyrodniczy do Białowieży

Do Białowieży jedziemy w klasie drugiej, zimą albo wczesną wiosną. Puszcza Białowieska to ostatni naturalny las w Europie. Z punktu widzenia wycieczki przyrodniczej, ważne jest by pojechać w miejsce gdzie można zobaczyć cenne przyrodniczo obiekty. Ale wybieramy też to miejsce ze względu na konflikty związane z wycinką lasu czy powiększeniem Parku Narodowego. Na tej wycieczce dyskutujemy, dlaczego w ogóle należy chronić przyrodę i jak zmienia się perspektywa chronienia jej, jeśli wyjedziemy z dużego miasta.

Wyjazd klas pierwszych (Polska)

Wiosną w klasie pierwszej wyjeżdżamy do wybranego miasta lub miasteczka w Polsce. Podczas wyjazdów zazwyczaj działamy projektowo, w grupach poznając dane miejsce od wybranej strony (np. architektura miasta przyfabrycznego). Po skończeniu badań, każda z grup prezentuje wyniki swojego projektu. Jeśli nie udaje się zrobić tego podczas wyjazdu, taki czas znajduje się w szkole. 

W ostatnim czasie byliśmy i byłyśmy w Gdyni i w Zgorzelcu. A w czasie pandemii pojechaliśmy do Żyrardowa, Otwocka i Góry Kalwarii

wyjaxd klas pierwszych
37400036 copy.JPG

Wyjazd klas drugich za granicę 

Wiosną w klasie drugiej wyjeżdżamy za granicę. Staramy się wybrać kierunek, który niekoniecznie jest typowym kierunkiem turystycznym. Podczas tego wyjazdu każdy i każda z nas przygotowuje krótki referat związany z danym miejscem lub omawianym na wycieczce tematem - w ten sposób wszystkie i wszyscy jesteśmy w pewnym sensie swoimi przewodniczkami i przewodnikami. 

W ostatnim czasie byliśmy i byłyśmy w Kijowie (Ukraina), w Zlinie (Czechy) i w Gruzji

Wyjazd klas drugich

Bałkany

Wyjazd do Sarajewa w trzeciej (a w czteroletnim liceum, w czwartej) klasie to nasza tradycja.

Bałkany

Wyjazdy historyczno- sztuczne

Tradycją już też się stały się wyjazdy historyczno- sztuczne dla chętnych. 

Ostatnio byłyśmy i byliśmy w Berlinie, Barcelonie i w Wiedniu,

ale także w Płocku i w Krakowie

Wyjazdy historyczno sztuczne

Wyjazd filozoficzny do Lanckorony

Jest to coroczny wyjazd dla chętnych, na którym omawiamy teksty współczesnych filozofów. Ten wyjazd jest też otwarty dla absolwentów i absolwentek.

wyjazd filozoficzny
bottom of page